ЦСКА обърна драматично Амкар в Русия

1048 0

Отборът на ЦСКА (Москва) победи като домакин Амкар (Перм) с 2:1 в мач от междинния, 16-и кръг на футболното първенство на Русия.

Два гола за ЦСКА вкара Роман Еременко. Той бе точен в 78-ата и в 90-ата минута на мача. Гостите от Перм поведоха в резултата с гол на Сослан Таказов в 15-ата минута на мача.

Националът на България Георги Миланов бе титуляр за ЦСКА и игра цял мач. Българският защитник Петър Занев бе титуляр за Амкар и също игра цял мач. В 84-ата минута на мача Занев получи жълт картон за нарушение срещу Миланов.

Георги Пеев и Захари Сираков не бяха в групата на Амкар за мача.

За ЦСКА това е 10-а победа от началото на сезона, като тимът се привбили на 4 точки от лидера Зенит, който обаче е с мач по-малко. Амкар регистрира деветата си загуба в кампанията. Отборът е на 13-о място в подреждането с мач по-малко.