Българин спечели Суперкупата на Румъния с тима, разбил ЦСКА наскоро

3861 0

Българският защитник Радослав Димитров завоюва Суперкупата на Румъния с клубния си тим Сепси. Те успяха да победят шампиона на страната ЧФР Клуж с 2:1.  след победа над шампиона ЧФР Клуж с 2:1.

Това бе едва вторият трофей в историята на клуба, като първият бе спечелен преди 3 месеца - националната купа. Междувременно Сепси и Димитров разбиха ЦСКА в контрола, провела се в Австрия по време на лятната подготовка. Срещата завърши 4:0 в полза на тима от северната ни съседка.

Шампионът ЧФР Клуж поведе с гол на Александру Паун още във втората минута, но Сепси направи обрат с голове на Козмин Матей в края на първата част, а венецуелецът Марио Рондон вкараха за 2:1 в 85-атата минута.

Вижте как се разви срещата между румънците и ЦСКА!