Българин блести с хеттрик в САЩ, Джо Коул му асистира (ВИДЕО)

4382 0

Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Левски Георги Христов блесна с хеттрик при разгромната победа на неговия Тампа Бей Роуди с 4:1 над Форт Лодърдейл Страйкърс в първенството на Северноамериканската сокър лига - втора дивизия на футбола на континента (първа дивизия е МЛС).

Бившият английски национал и звезда на Челси Джо Коул асистира на Христов за първия му гол в 15-ата минута, а след това българинът наниза попадения в 43-ата и 83-ата.

Юношата на Марица вече има 8 гола от началото на сезона и е шести при голмайсторите в първенството (първи е Кристиан Рамирес от Минесота с 15). Тампа Бей е седми от 12 тима в класирането след 15 мача с актив от 19 точки.

Христов прекарва четвъртия си сезон в Тампа Бей и наскоро изигра 100-тния си мач за отбора.