Ивелин Попов преживя кошмара срещу Англия и с клубния си тим

Снимка: Оф. сайт на Спартак (Москва)

5620 0

Кошмарите на футболния терен продължават да преследват капитана на България Ивелин Попов. Няма и седмица след унизителното поражение с националния отбор, претърпяно срещу Англия в евроквалификация (0:6), атакуващият халф понесе нов срам на терена. Снощи неговият клубен тим Ростов беше разгромен с 6:1 от Зенит в руското първенство.

Зенит стигна до крупния успех у дома. Капитанът на тима Артьом Дзюба вкара хеттрик и даде две асистенции. Другите попадения бяха дело на Сердар Азмун, Вячеслав Караваев и Уилмар Бариос. Почетното попадение за Ростов отбеляза Роман Еременко, който беше точен от дузпа при резултат 5:0.

Ивелин Попов започна титуляр в мача, но в 62-ата минута беше заменен от Зайнутдинов. За него това е девети мач за сезона в Русия във всички турнири, в които не изиграва пълни 90 минути на терена. През лятото Попов призна, че е отказал огромна заплата от клуб от Китай. Вижте подробности в този материал