1770 0

Аржентина успя да се приближи до полуфинала на Световното първенство по футбол в Катар, след като се оттегли на почивката на четвъртфинала с преднина от 1:0 с Нидерландия

Ценното попадение бе дело на юношата на Бока Хуниорс - Науел Молина, който откри резултата в 35-тата минута при едно от първите по-чисти положения пред една от двете врати.

В асистент на младока се превърна легендата на Лионел Меси, който с прецизен пас "разкъса" противниковата отбрана и изведе 24-годишния голмайстор очи в очи с Ноперт.

Video edited on Kapwing

Аржентинецът не сгреши и откри резултата, а това бе и първото му попадение в кариерата за националния отбор на родината му. Лионел Меси пък оформи 7-мата си асистенция на световните финали, като само един негов сънародник има повече - Диего Марадона с 8.

Следете Нидерландия - Аржентина НА ЖИВО!