2112 0

Португалия и Гана представиха истинска драма за своите фенове и пълно зрелище на неутралните такива, отбелязвайки си цели 5 попадения в дебютния си мач от Група "H" на Световното първенство в Катар.

Двубоят навлизаше в заключителните 20 минути с наглед скучно нулево равенство, когато Кристиано Роналдо получи право да изпълни дузпа. Легендарният голмайстор я реализира, а попаденията започнаха да падат едно след друго.

"Мореплавателите" поведоха с 3:1 в 80-ата минута. За да бъде интригата пълна обаче минута преди края на редовните 90 Осман Букари върна един гол, за да оформи крайния резултат от 3:2.

Освен хубавото попадение, което състезателят на "черните звезди" осъществи, погледите прихвана и начинът, по който го отпразнува. Вместо да побърза да се върна към центъра, той предпочете да отбележи гола си в стил Роналдо. Това предизвика много усмивки, но не помогна на Гана, която загуби срещата.