Ще видим ли грешка от Франция и Англия: 1/8-финалите в Катар на 4 декември (ТВ ПРОГРАМА)

2328 0

Световното първенство по футбол в Катар продължава днес (4 декември) с нови две битки от осминафиналите на надпреварата. След като в събота Нидерландия и Аржентина изхвърлиха САЩ и Австралия, неделният ден предлага сблъсъците Франция - Полша и Англия - Сенегал.

Действащият световен шампион Франция излезе като победител от групата си, осигурявайки си сблъсък срещу един от най-слабите отбори в елиминациите Полша. "Дружина полска" мина между капките в груповата фаза и се класира за сметка на Мексико, който отпадна по голова разлика.

Сблъсъкът между Франция и Полша е първи в програмата за деня и започва в 17 часа българско време. Срещата ще можете да проследите НА ЖИВО в SportLive.bg, а същото важи и за късния двубой от деня - този между Англия и Сенегал, който е предвиден за 21 часа.

Англия успя да спечели групата си безпроблемно, побеждавайки Иран и Уелс по категоричен начин. "Трите лъва" не успяха да надвият единствено САЩ, но победите в другите два мача им осигуриха първото място. Сенегал пък успя да се пребори с Еквадор в директен спор за второто място и си уреди дуел срещу англичаните.