Моментът, който камерите изпуснаха: Движението на Килиан Мбапе, което остави защитник на Дания без глезени (ВИДЕО)

2409 0

Килиан Мбапе бе ключова част за победата на Франция над Дания в мача от група "D" на Световното първенство по футбол. Неговите две попадения донесоха успеха на световния шампион с 2:1, но имаше момент на гениалност от звездата на "петлите", който дори и камерите изпуснаха.

В събота (26 ноември) Мбапе показа своята магия, финтирайки по невероятен начин с тялото си десния бек на Дания - Расмус Кристенсен. Датчанинът бе "разтресен" и дори падна на земята, като че ли нямаше представа какво се случва.

Мбапе изведе отбора си напред в 61-ата минута и след това вкара победния гол с десния си крак в 86-ата, а "петлите" станаха първия отбор на турнира тази година, който продължава напред към елиминациите.

Мбапе вкара четири гола, когато Франция спечели Световното първенство преди четири години в Русия, включително и един на финала срещу Хърватия. Неговата голова сметка в Катар вече е с 3 попадения.

Той има 31 гола за Франция, което го изпреварва с големия Жюст Фонтен – водещият голмайстор за всички времена на едно Световно първенство с 13 гола на турнира през 1958-а в Швеция.