Алисон теши Хюн-мин Сон след боя над Южна Корея (ВИДЕО)

1597 0

Бразилия стигна до четвъртфиналите на Мондиал 2022 с лекота, след като Селесао сразиха с 4:1 Южна Корея в понеделник, но без добрите намеси на Алисон Бекер в хода на срещата, то резултатът можеше да е по-различен.

След края на срещата пък Алисон бе заснет да успокоява капитана на азиатците – Хюн-мин Сон, който не успя да се разпише в турнира, но отново демонстрира добрите си качества на терените в Катар.

Алисон направи няколко ключови спасявания срещу корейците, но в 76-ата минута беше безпомощен след перфектен изстрел от дистанция на Паик Сюнг-хо, който разпечата бразилската врата за 1:4.

И макар латиносите да водиха комфортно с четири гола преднина, то Алисон реагира гневно с оглед големите стандарти, които е задал пред себе си. Малко след това пък Тите замени вратаря на Ливърпул и пусна в игра третия вратар – Вевертон, за да запише и той минути на Световното първенство. Пълен анализ на бразилската игра до този момент може да прочетете в този материал.