5089 0

На днешния ден, 27 ноември, се навършват 8 години от момента, в който звездата на българския футбол през новия век - Димитър Бербатов, вкара пет гола в един мач за Манчестър Юнайтед. Нападателят постигна това срещу елитния тогава Блекбърн за победата със 7:1.

Благоевградчанинът се разписа във 2-ата, 27-ата, 47-ата, 62-ата и 70-ата минути. Останалите две попадения за "червените дяволи" вкараха Джи-Сунг Парк и Нани. За Блекбърн точен бе Кристофър Самба.

БЕРБАТОВ: НАЙ-ПОГРЕШНОТО СХВАЩАНЕ В СВЕТА Е, ЧЕ СЪМ ПУШИЛ НЯКОГА

В историята на Висшата лига само петима са успели да вкарат 5 гола за 90 минути - Анди Коул (1995), Алън Шиърър (1999), Джърмейн Дефоу (2009), Серхио Агуеро (2015) и Бербатов през 2010 година.

"Днес е наистина фантастичен ден, всичко се получи страхотно. Още не мога да повярвам, че вкарах пет гола. Цялостното ни представяне беше великолепно, заслужавахме да спечелим. Лично аз съм много щастлив от представянето си", каза Бербатов след головата феерия.

Тези дни звездата сподели, че е по-близо от всякога от прекратяването на кариерата си. Вижте какво сподели 37-годишният нападател