Сани Жекова първа в сноубордкроса във Вейсона

1015 0

Най-добрата българска сноубордистка Сани Жекова финишира първа в сноубордкроса за Световната купа в швейцарския зимен център Вейсона. Чаровната ни състезателка за първи път този сезон се качва на най-високото място на почетната стълбичка и за първи път печели надпревара във Вейсона.

Жекова за последно се качи на подиум в състезание по сноубордкрос в същото швейцарско курортно селце през 2014 г., когато финишира трета.

На втора и трета позиция днес се наредиха съответно Бели Брокхоф от Австралия и Ева Самкова от Чехия.

Миналата седмица Жекова завърши на седмо място в Бокванг, Корея, след като отпадна на полуфиналите, но впоследствие спечели малкия финал.