Илиев и Анев в топ 10 в Отепя

1527 0

Владимир Илиев завърши на 6-о място в спринта на 10 км на европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепя, съобщава официалният сайт на Международния съюз на биатлонистите.

Бронзовият медалист от индивидуалната дисциплина измина дистанцията за 23:30.6 минути, като допусна 3 грешки в стрелбата.

Красимир Анев остана на осма позиция с една грешка и време от 23:32.7. Последният български представител Иван Златев остана 79-и.

Европейски шампион стана Алексей Слепов от Русия, който не допусна грешка в стрелбата си и измина дистанцията за 23:38.0 минути.

На второ място се нареди представителят на Норвегия Ларс Хегле Биркеланд на 14.5 секунди зад победителя, а бронзово отличие остана за французина Антонин Гигона с 37.8 секунди зад Слепов.