Добър български старт в спринта - трима продължават към преследването

2579 0

Хубав старт направиха българите на спринта 10 км. в биатлона на Зимните олимпийски игри в Пекин. Трима от четиримата ни състезатели се класираха за преследването - Владимир Илиев, Благой Тодев и Антон Синапов.

Най-добре се представи Илиев, който завърши на 31-во място днес. Той направи прекрасна стрелба от положение легнал - 5 от 5. От прав обаче той допусна 2 грешки и трябваше да направи две наказателни обиколки.

Много добре се представи и дебютантът на олимпийски игри Благой Тодев, който финишира 52-ри. Той също направи безукорна стрелба от легнал, но допусна една грешка от прав. В преследването продължава и Синапов, който завърши 56-и. Той също беше безгрешен от легнал, но направи 2 грешки от прав.

За съжаление, Димитър Герджиков не успя да завърши между първите 60. Той зае 63-о място, като допусна по една грешка и при двете си стрелби. Олимпийски шампион стана Йоханес Тингес Бьо. Преследването е утре. Ето какво следва за българите в днешния ден.