Голям успех за българския биатлон в Световната купа

2185 0

Шушоен (Норвегия) приема последния кръг от младежката Световна купа по биатлон. Този уикенд ще се проведат общо четири старта при младежите и девойките, а другата седмица на същото място ще протече и Европейското първенство.

Милена Тодорова записа страхотен резултат в спринта на 7.5км. при девойките. Младата надежда от Троян сбърка само веднъж при първото си посещение на рубежа и завърши на престижната втора позиция с изоставане от +4.7 сек.. Това е и първи подиум за българката в международно състезание.

Още една наша биатлонистка взе участие в динамичната дисциплина. Мария Здравкова от Берковица завъртя три наказателни обиколки и финишира на 52-ра позиция.

Аманда Линдстрьом от Швеция повали всички мишени на рубежа и спечели надпреварата. На трето място с една наказателна обиколка се класира Анна Кривонос от Украйна.

В календара за утрешния ден липсват традиционните преследвания и отново ще има спринт за младежи и девойки.