Невероятно: Краси Анев изуми със злато на Европейското по биатлон

4808 0

Един от най-добрите ни представители в зимните спортове в последните години - Красимир Анев, осъществи една от мечтите си и вече е евроопейски шампион. Това стана факт по врема на Европейското първенство по биатлон в Минск, където българинът спечели тежкото "индивидуално бягане' на 20 километра.

След като той имаше два бронзови и два сребърни медала от последните шампионати на Стария континет, той най-накрая се добра до златото, което гонеше дълго време. Анев направи само един пропуск при четирите си стрелби и завърши с повече от 3 секунди аванс пред Тарей Бьо от Норвегия.

Титлата на Краси е втора в историята на мъжкия ни биатлон. Пред 2017 г. Владимир Илиев триумфира в спринта на 10 км в Полша. Това е девети медал за Красимир Анев от европейски първенства