Волейболните национали с категорична победа над Белгия в последната проверка преди Евроволей

Снимка: FIVB.ch

854 0

Волейболистите на България спечелиха последната контрола от подготовката си за европейското първенство в Полша в края на месеца.

Възпитаниците на Пламен Константинов надделяха над Белгия с 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) и записаха втори пореден успех над съперника, слред като вчера постигнаха успех в четири гейма.

За "лъвовете" срещата започнаха Георги Братоев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров, пише bTV.

Домакините без никакви проблеми спечелиха първата част. Те поведоха с 3 точки в началото на гейма, а при двете технически прекъсвания резултатът бе съответно 8:5 и 16:11 за България. Родните волейболисти не срещнаха сериозна съпротива и спечелиха първата част с 25:18.

В началото на втория гейм гостите поведоха с 5:2, но националите ни изравниха при 5:5, а при първото техническо прекъсване резултатът вече бе 8:7 в полза на "трикольорите". България взе втория гейм с 25:21.

Гостите показаха по-добра игра в началото на третата част и поведоха в резултата с 8:6. Възпитаниците на Пламен Константинов успяха да изравнят при 10:10, а след нови три равенство при второто техническо прекъсване минималното предимство бе за България - 16:15. След прекъсването домакините останаха по-концентрирани и заслужено спечелиха гейма с 25:19 и съответно мача с 3:0.

По решение на треньорските щабове двата отбора изиграха още два гейма.