Бразилия с лекота срази България в Италия

Снимка: volleyballworld.com

4714 0

Българският национален отбор по волейбол загуби от Бразилия в своя мач №8 от турнира Лига на нациите с 0:3. В отделните части 16:25, 22:15, 12:25. Така родните волейболисти регистрираха шеста поредна загуба в турнира, който се провежда в Емилиа Романя.

България е само с 1 успех от 8 мача. "Лъвовете" заемат 14-ото място в класирането като сме пред Нидерландия и Австралия до този момент. Именно срещу "лалетата" е следващата ни среща, която е идния петък.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Мачът срещу "селесао" стартира равностойно, а след блокада "лъвовете" дръпнаха с 4:3. Добра атака по правата на Дъглас Соуса поведе Бразилия напред, след което "златистите" установиха контрол в гейма след серия от добри нападения, които доведоха резултата до 12:16 за опонента ни. Бразилците продължиха разнообразната си игра, като пайп на Рикардо Лукарели матира българската блокада и така те дръпнаха с 23:15. Мощна атака по диагонала на Алан Соуса пък затвори първия гейм - 1:0 за Бразилия.

ВТОРИ ГЕЙМ

"Лъвовете" дръпнаха с 4:3 след старта на втората част. България поведе с 5:3 след грешка на бразилците. Хубав ас на Николай Колев поведе нашите с 3 точки при 7:4. България направи 8:6 при първото техническо прекъсване. Съперникът съумя да стигне до изравняване на резултата при 12:12. Сеганов отигра технично за 13:12, но Флавио Жуалберто поведе Бразилия напред с 15:14. Волейболистите на "селесао" дръпнаха до 16:14 при второто техническо прекъсване след силен начален удар от Алан Соуса. Прапунов изравни резултата при 16:16, след като отигра една много трудна топка в атака. Все пак бразилците направиха 21:18 след проблеми при посрещането от нашите. Родните волейболисти също така изпитваха затруднения и при блокирането си, но все пак Кирягин направи резултата 21:23 за бразилците след блокаут. Последва добра блокада от Ники Къртев и авансът на Бразилия стана само 1 точка. Геймът все пак приключи в полса на бразилците след мощна атака на Дъглас Соуса от зона '4' - 2:0 за Бразилия при геймовете.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Българите онтово тръгнаха добре и през третата част, повеждайки 5:3 в началото. Сервис в мрежата на Георги Петров и резултатът бе изравнен в Италия - 7:7. Родните волейболисти допуснаха амплитуда до краен предел и регистрираха поредица от точки, които доведоха резултата до 9:18 за бразилците, които се запътиха към затварянето на мача. Все пак нашите продължиха с борбата и с троен блок стигнахме до 12:21, но перфектна атака на бразилците след колеблив сервис на Кирягин донесе 22-ата точка за южноамериканците.

България: Денис Карягин, Николай Колев, Мартин Атанасов, Владимир Станков, Георги Сеганов, Георги Петров, Аспарух Аспарухов, Гордън Люцканов, Владислав Иванов, Цветан Соколов - капитан, Николай Къртев, Мартин Иванов, Светослав Иванов и Радослав Парапунов

Бразилия: Бруно Резенде - капитан, Маурисио Боргес Алмейда Силва, Крелинг, Уолъс де Соуса, Идалго, Кавалкиевич, Сантос, Маурисио Луис де Соуса, Дъглас Корея де Соуса, Нашименто, Хос, Рикардо Лукарели Соуса, Гуалберто

"Лъвовете" са в серия от 5 поредни загуби - 2:3 срещу Германия, 2:3 срещу Италия, 0:3 срещу Иран, 0:3 срещу Канада и 0:3 срещу лидера в класирането Полша. Бразилия от своя страна записа три поредни победи - 3:0 срещу Япония, 3:1 срещу Сърбия и 3:0 срещу Нидерландия.

България е на 14-то място в класирането на турнира Лига на нациите с актив от едва 5 точки, докато "кариоките" са втори с 18 точки от 7 изиграни двубоя. Очаква се в днешната среща в игра да се завърне Цветан Соколов!

Последния мач между България и Бразилия се проведе на 11 август 2019 година и бе част от квалификациите за Олимпийските игри в Токио. "Лъвовете" загубиха драматично тази среща с 2:3 - 25:23, 25:19, 30:32, 16:25 и 11:15!