След пет години чакане и серия от загуби: България шокира САЩ!

Снимка: bvf.bg

3063 0

Националният волейболен отбор на България постигна не само първа, но и много престижна победа в Лигата на нациите. Днес възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини се наложиха с 3:1 (25:21, 25:20 21:25, 25:21) над САЩ.

Срещата беше поредна част от турнира в Анталия. Това бе и първа победа под ръководството на селекционера на "лъвовете". България не бе побеждавала САЩ в мъжкия волейбол от лятото на 2019 г., когато успехът отново бе на ниво Лига на нациите и с 3:1 гейма

Досега и двата отбора бяха последни в класирането с по две загуби и геймово съотношение 0:6, но България вече е на 11-о място, като изпревари цели четири отбора. Зад нас остават още Аржентина, Германия и Иран, но те са с двубой по-малко.

Най-резултатен на българския отбор бе диагоналът Димитър Димитров с 22 точки, 15 реализира Аспарух Аспарухов, а Георги Татаров добави 14. Най-резултатен за съперника бе Джейк Хейнс с 24.

САЩ ни бият здраво напоследък

В неделя от 20:00 часа България ще срещне деветия Нидерландия, който досега загуби от Словения и Полша, но победи Турция.

Още: България не се даде на Канада, но отново не успя да вземе гейм в Лига на нациите

България бе тотално разбита от Франция на старта на Волейболната лига на нациите

Естония подчини България в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини

Лошо: Операция вади Александър Николов от състава на България за турнира Лига на нациите