Шампионите от Нефтохимик с втора поредна победа в Суперлигата

1099 0

Шампионът на Бъглария по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна втора поредна победа в родната Суперлига. Момчетата на Найден Найденов се наложиха като гости над Хебър Пазарджик с 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 24:26) в зала "Васил Левски" пред близо 1 000 зрители.

В първата част бургазлии нямаха проблеми и лесно поведоха в резултата. Те получиха и голяма помощ от тима от другата страна на мрежа, който направи 10 грешки срещу само 5 от гостите.

Постепенно обаче възпитаниците на Атанас Петров намериха ритъма си на игра и започнаха да затрудняват тимът от Бургас. Във втория гейм разликата дойде в края на гейма, когато спорно съдийско отсъждане след атака на Валентин Братоев спечели гейма за гостите.

В третата част Нефтохимик изглеждаше като сигурен победител в срещата, след като водеше убедително с 6:10 и 8:12, но след второто техническо прекъсване в игра за тима от Пазарджик се появи вторият разпределител Пламен Христов. Юношата на ЦСКА разнообрази достатъчно играта на Хебър, за да може той и отборът му да обърнат развоя и да спечелят гейма след 25:23.

Четвъртият гейм стартира ударно за тима от Бургас, който поведе с 0:5, но преднината им бе заличена още до 11-та точка, когато Хебър изравни резултата. В края на гейма си пролича опитът на шампионите, които надделяха след 24:26.