САЩ спечели Световната купа за втори път в историята си

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1007 0

САЩ спечели Световната купа по волейбол за мъже. Трофеят е едва втори за тима в историята, като предишното подобно отличие беше преди 30 години.

В крайното класиране на турнира САЩ е лидер с 30 точки. С по 29 са Италия и Полша, които заемат съответно второто и третото място. В последния си двубой в групата американците се наложиха над Аржентина с 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:20).

САЩ и Италия спечелиха квота за Олимпиадата, докато Полша ще трябва да играе на квалификационен турнир, където ще участва и България.