Официално: Мартин Стоев поема волейболния Нефтохимик

778 0

Един от най-добрите волейболни треньори - Мартин Стоев, се завръща в българското клубно първенство. По-рано днес бе обявено, че официално ще наследи Атанас Петров на поста старши треньор.

Стоев известно време се занимаваше с юноши

Какво стори Стоев през последните години

52-годишният софиянец се връща в родния волейболен елит, където за последно водеше отбора на създадения от него проект Сливнишки герой. Сега Стоев поема шампиона.

Като селекционер на националите от набор 2003 Стоев спечели 8 медала от девет първенства. Междувременно възпитаниците му станаха втори в света и в Европа, както и първи на Балканите.

Начело на мъжкия представителен тим на България има бронз от Световно първенство и Световна купа, както и пето място на Олимпиадата в Пекин през 2008 година.

Мартин Стоев е шампион на България като волейболист и като треньор. Като играч е световен шампион за младежи от Кайро 1991, а в Румъния е триумфирал като треньор на Томис Констанца.

Още: 51-годишен италианец ще бъде новият треньор на националния отбор по волейбол на България?

Мартин Стоев отсече: Спечелването на олимпийска квота за Париж е „мисия невъзможна“

Мартин Стоев: Не съм канен за селекционер, не участвам в конкурси