Невероятни "лъвчета" - България е на исторически финал на Световното първенство по волейбол за юноши (ВИДЕО)

Снимка: volleyballworld.com

7701 0

Националният волейболен отбор на България за юноши до 19 години постигна невероятна победа над Русия на 1/2-финалите на Световното първенство, което се провежда в Иран и се класира за исторически ФИНАЛ в надпреварата!

Момчетата на Мартин Стоев се наложиха над Сборная с 3:2 гейма - в отделните части 14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13).

До този момент най-доброто класиране на "лъвовете" на световно първенство за юноши бе 3-то място през 1989 г., но сега младите надежди на България ще спечелят най-малко сребърните медали.

На големия финал тимът на Мартин Стоев ще се изправи срещу победителя от двойката Иран - Полша.

Мачът ще се проведе на 2 септември (четвъртък) от 17:30 ч. българско време!