Невероятен Александър Николов в Италия - българинът блесна срещу Тренто на Матей Казийски

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

5208 0

18-годишният Александър Николов се превърна в най-резултатния играч на своя Кучине Лубе Чивитанова при победата с 3:2 гейма срещу Тренто на Матей Казийски в мач от 5-ия кръг на италианското първенство по волейбол!

Двубоят бе много оспорван, но отиде в актива на гостите след обрат от 0:2 - 17:25, 20:25, 25:22, 32:30 и 15:13.

Тренто може горчиво да съжалява за домакинското поражение, тъй като пропусна четири мачбола в четвъртия сет. Алекс Николов бе топ-реализатор за Кучине с 19 точки, три от които бяха в решаващия тайбрек. 38-годишният Казийски пък се отчете с 12 т., а най-резултатен за неговия тим бе Даниеле Лавия - 32.

Със спечелените три точки Кучине Лубе Чивитанова събра 9 и се изравни на върха с лидерите Перуджа и Чистерна. Тренто пък е на четвърта позиция с актив от 5 пункта.