Нефтохимик 2010 детронира Хебър и е новият шампион на България по волейбол

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2834 0

Нефтохимик 2010 е новият шампион на България по волейбол за мъже. В петия мач от финалната серия бургазлии надвиха с 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) досегашния шампион Хебър у дома и спечелиха с 3-2 в сериите.

Домакините доминираха и поведоха с 6:1 и 9:3, за да затвърдят превъзходството си при атака на Калоян Балабанов за крайното 25:17. Александър Туш от гостите получи контузия и беше заменен принудително от Добромир Димитров.

Във втория гейм играта вървеше равностойно, а Хебър взе важен аванс в ключов момент от 22:20, но Аксел Трухчев изравни при 23:23. Успешно нападение на Балабанов доведе до обрат и 25:23 в полза на бургазлии.

Хебър поведе с 5:2 в самото начало на третата част. Превъзходството на гостуващия тим продължи и "тигрите" затвърдиха добрата си игра при 22:17 и 25:21 след нападение през центъра на бившия национал Виктор Йосифов.

В четвъртия гейм съперниците отново преминаха през равенства 6:6 и 11:11, но воденият от Камило Плачи състав взе аванс при 18:15. Пазарджиклии се добраха до тайбрек след 25:22 и атака в аут на Аксел Трухчев.

В последната част Хебър поведе с 8:7 при смяната на полетата, но Нефтохимик 2010 направи обрат при 11:10 и крайна победа от 15:12 след повече от два часа и половина в препълнената зала "Младост" за шести успех в шампионата в своята история.