Левски с немислим обрат срещу Нефтохимик 2010

795 0

В изключително драматичен мач отборът на Левски успя да направи немислим обрат и да победи водача във волейболното ни първенство Нефтохимик 2010. Двубоят се реши в пет гейма - 25:23, 25:21, 22;25, 16:25, 17:15).

Сините, водени от Боян Йорданов и Методи Ананиев-Мечката, можеха спокойно да си спестят драмата и да спечелят с 3:0 гейма, но се отпуснаха в третия гейм и позволиха на бургазлии да наберат скорост. Всъщност играчите на Петър Дочев имаха три поредни мачбола при 14:11 в своя ползва в тайбрека, но допуснаха обрат и синята публика в "Арена Армеец" беше зарадвана с много сладка победа.

Така Левски остава на предпоследното 9-о място във временното класиране с 3 победи, 12 загуби, 9 точки и все по-минимални шансове за класиране на плейофите. Бургазлии пък продължават да са начело в подреждането с 10 победи, 5 загуби и 31 точки, но преди последния мач от кръга между Добруджа 07 (Добрич) и Монтана утре. В следващия междинен 16-и кръг "сините" гостуват на силния тим на Пирин (Разлог), а Нефтохимик е домакин на Арда. Мачовете са в сряда (24 февруари) съответно от 17:30 и 17:00 часа.