Българин ще бъде шампион - Матей Казийски vs. Александър Николов на финала в Италия (ВИДЕО)

Снимка: bgvolleyball.com

1780 0

Българите Александър Николов и Матей Казийски ще излязат в директна битка за шампионската титла във волейболното първенство на Италия!

Отборите им се класираха за финала на най-силното клубно първенство след драматични полуфинални плейофи в пет срещи.

Лубе Чивитанова със сина на Владо Николов победи Милано с 3:1 (27:25, 25:22, 23:25, 27:25) в решителния пети мач, с който взе серията с 3:2 срещи. 19-годишният Николов стана топреализатор в мача с 21 точки!

Тренто с Матей Казийски пък надви Пиаченца с 3:1 (18:25, 25:20, 25:17, 25:19) в решителния пети мач, с който спечели серията с 3:2 срещи. 38-годишният Казийски реализира 11 точки за успеха, а това ще бъде първи финал за тима му от 2017 година.

*Първият мач от финала между Лубе и Тренто, който ще е във формат 3/5, ще бъде на 1 май от 19:15 ч. българско време!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Цветан Соколов класира Динамо Москва на нов финал в Русия!