България записа втора победа на Гран При

1161 0

Женският национален отбор по волейбол на България записа труден успех над Хърватия с 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:22, 15:12). Двубоят беше от група „М“ на втора дивизия на Гран При и се изигра снощи в Самоков. Това е втора победа за националките ни в тазгодишното издание на турнира. В другия мач Пуерто Рико победи Чехия също с 3:2.

България беше по-добрият отбор в началото на мача и поведе с 1:0. Хърватия обаче успя да изравни, след като блокадата им заработи, а след това и да поведе с 2:1. Момичетата на Драган Нешич обаче не се предадоха и след оспорван четвърти гейм пратиха срещата в тайбрек. България поведе с 8:5, като запази разликата до края и спечели срещата.

Ева Янева беше най-резултатна за българките, като записа 19 точки. За Хърватия със 17 е Сена Ушич.

Следващият мач на тима ни е днес от 16:40 часа срещу Чехия.