Треньорът на волейболистките: С такива мачове отборът расте

715 0

Женският национален отбор по волейбол на България записа първа победа на турнира Гран при в Пуерто Рико. Нашите момичета надиграха домакините с 3:2 (19:2525:27, 25:2025:18, 14:16) в драматичен мач. След срещата треньотът на българския тим Атанас Лазаров заяви, че е доволен от своите възпитанички и че с такива мачове отборът расте.

"Най-радващото е, че във всеки изминал мач се вижда градация в играта на отбора. Момичетата заслужаваха да бият пред такава темпераментна публика и то точно отбор като Пуерто Рико. Изпълняваха се тактическите задачи и резултатът се получи. Разколебаване, загуба на концентрация и грешки във важни ситуации в третата част, както и пускането на втората разпределителка при съперника, ни костваше два гейма. Най-положителното от мача е, че при 12:14 в тайбрека, който започва лошо за нас, момичетата показаха характер и намериха сили да пречупят противника. Изключително съм доволен от отношението и играта на отбора. Говорих в началото за опита, който трябва да трупат младите и точно с такива мачове се расте", сподели Лазаров пред официалния сайт на БФВ.

Следващите мачове на тима ни са срещу Чехия, Хърватия и Пуерто Рико в Самоков.