България има минимален шанс за полуфинал - вижте какъв

Снимка: volleyball.bg

1006 0

Българският национален отбор по волейбол загуби тежко от Русия с 0:3 във втория си мач в Берлин, с което почти сигурно се прости с шанса си да се класира на Олимпийските игри в Рио де Женейро през лятото. Въпреки това възпитаниците на Пламен Константинов имат теоретичен шанс да продължат към полуфиналите в квалификационния турнир.

Това минава през задължителна победа с 3:0 над Франция, която да помогне на "лъвовете" да се изравнят с "петлите" и Русия в геймово съотношение - по 2 победи и 1 загуба и 6:4 гейма. Заради пълното равенство в показателите и разменените победи между трите отбора, според правилата на FIVB, ще бъде разглеждана точковата разлика.

В момента България е с най-лошо точково съотношение и, за да се класира напред, родният тим има нужда от победа с поне 21 точки разлика. Това означава, че "лъвовете" трябва да спечелят с минимум 25:18, 25:18, 25:18 срещу абсолютния фаворит в турнира.

Срещата между двата тима е от 18:00 часа българско време.