Ясен е съперникът на България за полуфинала в Берлин

Снимка: cev.eu

7023 0

Ясен е съперникът на националния отбор по волейбол на полуфиналите в Берлин. България ще се изправи срещу домакина Германия в сблъсък за финала и поредната стъпка към Олимпиадата в Токио.

Двубоят е в четвъртък от 21:10 часа.Немският тим завърши на второ място в Група А, след като Словения победи Чехия с 3:1 гейма в последния мач за деня. Словенците ще се изправят срещу втория в нашата група - отбора на Франция.

По-рано днес националите ни сразиха европейския първенец Сърбия с 3:2 гейма и по този начин България завършва груповата фаза с три успеха от три мача, след като в предишните два дена победи Франция с 3:2 и Холандия с 3:0. Само победителят в олимпийската квалификация в Берлин ще си осигури квота за Токио 2020.

А какво заяви капитанът на националите ни Виктор Йосифов след победата - вижте в този материал.