Германия сложи край на участието ни на Евроволей 2017

Снимка: Cev.lu

1339 0

Националният отбор на България по волейбол за жени приключи участиети си на Евроволей 2017 в Азербайджан и Грузия. Момичетата на Иван Сеферинов бяха надиграни с 2:3 (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15) в четвъртия пореден петгеймов мач на нашия тим.

В първия и третия гейм "лъвиците" демонстрираха страхотна игра, като заслужено спечелиха частите с голяма разлика. През втората и четвърта част обаче си проличаха и слабостите им, което доведе до равенство и решителен пети гейм.

В петата част германките започнаха по-добре, като поведоха с 4:2 и 8:5. Българките намалиха при 9:8, но последва нов възход в играта на противничките им, които си върнаха аванса - 11:8. България обаче намери нови сили да намали за 12:11, но до края на частта сънародничките ни не можаха повече да се противопоставят и загубиха мача.

Така "лъвиците" ще намерят място в класирането между 9 и 12 място, а германките ще играят на 1/4-финал с Азербайджан.