Националният отбор по волейбол за жени изпусна Русия на Евроволей 2017

Снимка: cev.lu

1262 0

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от европейския първенец Русия по време на Евроволей 2017, което се играе в Азербайджан и Грузия с 2:3.

Момичетата на Иван Сеферинов повеждаха с 1:0 и 2:1 гейма. "Лъвиците" изковаваха аванс в началото на всяка от частите, за да ги затворят в своя полза.

В третия гейм играта бе напълно равностойна, а в края на частта при 23:23 рускините взеха две поредни точки и намалиха резултата. В четвъртата част "сборная" дръпна с 14:11 и до края не остави шанс на българките - 21:25.

В решителния пети гейм играта бе напълно равностойна след 10-та точка, а при 14:13 Русия стигна първа до мачбол, като с успешна атака от зона две затвориха и мача - 13:15.

Така Русия заема първата позиция и ще почива в следващия кръг, а "лъвиците" ще изчакат двубоя между Азербайджан и Германия, който ще определи следващия им съперник.