3 от 3 за Тренто в Шампионска лига

Снимка: Getty Images / Guliver

964 0

Воденият от Радостин Стойчев тим на Тренто записа трета поредна победа в Група С на волейболната Шампионска лига. Шампионът на Италия спечели по категоричен начин у дома срущу френския Тур с 3:0 (10, 20, 24) пред 2397 зрители в “Пала Тренто”.

Разпределителят на националния отбор на България Георги Братоев влизаше като резерва в първия и втория гейм, но не записа точка.

Забележителен мач направи белгийският център Симон Ван Де Вуурде, който бе най-резултатен с 15 точки (5 блока, 91% ефектовнист в атака).

Капитанът Филипо Ланца добави 13 точки (1 блокада, 60 % ефективност в атака, 35% перфектно и 82% позитивно посрещане), а Митар Джурич остана с 12 точки (1 блокада, 48% ефективност в атака).

Тренто е лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки и само един загубен гейм. На второ място е Тур с 6, на трето - белгийският Нолико (Маасейк) с 3. ПАОК (Солун) е без точка на последното място.