Започнахме с победа на Купа „Дейвис“

1164 0

Националният отбор на България започна с победа участието си във втори кръг на втора Евро-африканска зона на Купа „Дейвис“ срещу Люксембург. Преди минути Димитър Кузманов се наложи над представителя на домакините Уго Настаси с категоричното 3:0 (6:3, 6:3, 6:1). Мачът продължи близо два часа.

Срещата започна равностойно, като в петия гейм Настаси имаше възможност за пробив. Кузманов се измъкна, а малко след това той проби подаването на съперника си. Българинът поведе с 5:3, като после затвори сета в своя полза.

Кузманов направи пробив в началото на втория сет, но допусна изравняване. След това обаче българинът за втори път спечели гейм на сервис на Настаси, като този път задържа аванса си и поведе с 2:0 в мача.

Третият сет мина изцяло под контрола на Кузманов, който направи два пробива и спечели мача.

В следващия мач от Купа „Дейвис“ първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу Жил Кремер.