Започнахме с победа на Купа „Дейвис“


Започнахме с победа на Купа „Дейвис“

1155 0

Националният отбор на България започна с победа участието си във втори кръг на втора Евро-африканска зона на Купа „Дейвис“ срещу Люксембург. Преди минути Димитър Кузманов се наложи над представителя на домакините Уго Настаси с категоричното 3:0 (6:3, 6:3, 6:1). Мачът продължи близо два часа.

Срещата започна равностойно, като в петия гейм Настаси имаше възможност за пробив. Кузманов се измъкна, а малко след това той проби подаването на съперника си. Българинът поведе с 5:3, като после затвори сета в своя полза.

Кузманов направи пробив в началото на втория сет, но допусна изравняване. След това обаче българинът за втори път спечели гейм на сервис на Настаси, като този път задържа аванса си и поведе с 2:0 в мача.

Третият сет мина изцяло под контрола на Кузманов, който направи два пробива и спечели мача.

В следващия мач от Купа „Дейвис“ първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу Жил Кремер.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички