За отрицателно време: Виктория Томова напуска турнира в Австралия след сериозен крах

1005 0

Най-добрата тенисистка на България - Виктория Томова, не осъществи мечтания старт на турнира в Австралия. Родната състезателка напусна още във втория квалификационен кръг.

Тя допусна поражение от представителката на Полша Магдалена Фрех с резултат 1:6; 3:6. Срещата продължи само 71 минути, а българката дори не успя да намери място в основната схема на надпреварата.

Как се разви двубоят?

Още: Изненада! Виктория Томова се пуска на демонстративен турнир в Русия

Фрех започна значително по-добре мача. Полякинята успя да осъществи пробив още в четвъртия гейм, повеждайки с 3:1. Тя не се затрудни и в ключовия момент, когато трябваше да затвори сета.

Последва нов пробив и победа с 6:1. Във втората част Томова изглеждаше още по-несигурна. Тя допусна пробив още в първия гейм, което бе ключово за победата на нейната съперничка.

Вики върна "жеста" в шестия гейм, когато проби, но това така и не успя да обърне нещата в нейна полза. Фрех постигна нов пробив в края, приключвайки мача с 6:3.

Още: Трофеят даде резултат: Виктория Томова се изкачи с 19 места в ранглистата на WTA (СНИМКА)