Виктория Томова спечели "Алианц Къп"


Виктория Томова спечели "Алианц Къп"
Снимка: БГНЕС

1067 0

Виктория Томова спечели титлата на тенис турнира в София "Алианц къп". Във финала водачката в схемата победи италианката Джесика Пиери със 7-6 (7), 4-6, 6-3 след 2 часа и 42 минути игра.

Надпреварата с награден фонд от 25 000 долара се проведе на кортовете на ТК "Левски". Преди днешния мач Томова не бе изгубила сет в турнира. Българката губеше с 1-5 точки в тайбрека на първата част, но успя да обърне и да спечели с 9-7 точки.

Във финалния трети сет Виктория направи решаващ пробив за 5-3, след което сервирайки за трофея затвори мача с 6-3. И двете финалистки направиха по 6 пробива и спечелиха по равен брой точки – 98.

С този успех Томова стана първата българка с титла на турнира от 2000 година. През миналата година Виктория завърши втора.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички