България удари Израел на Фед Къп

1280 0

България победи Израел с 2-1 в първия двубой от група I на зона Европа/Африка за "Фед къп" в Талин (Естония).

Виктория Томова постигна победа над Дениз Казанюк в три сета - 6-4, 5-7, 6-2. Мачът продължи малко над два часа и половина. Българката проби 9 от 18 възможности срещу 7 загубени сервис гейма и спечели общо 106 точки срещу 97 за опонентката ѝ.

Във втория мач Елица Костова същи се бори здраво, но в крайна сметка след близо два часа на корта отстъпи на Юлия Глушко с 3-6, 5-7.

На двойки Костова и Сесил Каратанчева спечелиха срещу Глушко и Шели Круицки с 2-6, 6-3, 7-5 в мач, продължил два часа и 20 минути.

В нашата група „Д“ са още съставите на Сърбия, които са следващият ни съперник, и домакините от Естония.

Целта е първото място и достигането до плейоф за влизане в по-горната група.

В отбора е и Изабелла Шиникова. Капитан е Дора Рангелова, Валентин Димов е помощник-капитан, а Росен Богоев - физиотерапевт.