Виктория Томова се завърна на Уимбълдън с дебютна победа на двойки

994 0

Виктория Томова извоюва първа победа на двойки в турнир от Големия шлем през кариерата си. Българката се класира за втория кръг на Уимбълдън, след като с италианката Елизабета Кочарето надделяха над белгийките Марина Заневска и Кимбърли Цимерман с 6:3, 7:6(2) за 89 минути.

Дуетът на Томова успя да поведе с 5:2 гейма през първия сет, като успя да задържи печеливша разлика. Във втората час пък се стигна до обрат, тъй като белгийките поведоха с 4:1, но се стигна до 4:4. Сетът стигна до тайбрек, в който чуждестранното дуо смаза съперника си.

Така българката направи успешен дебют на двойки в състезанията от Шлема, докато вчера нямаше нужния късмет и преклони глава пред Мария Сакари. Гъркинята се наложи с 6:4, 6:3.

Вижте какво се случи с участието на Григор Димитров!