Виктория Томова отпадна драматично от WTA 500 турнира в Санкт Петербург

1071 0

Виктория Томова отпадна драматично в първия кръг на WTA 500 турнира в Санкт Петербург. Българката отстъпи на 19-годишната квалификантка Синю Уан от Китай с 1-6, 7-5, 5-7. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Българката загуби пет поредни гейма в първия сет от 1-1 до 1-6. Във втората част Томова поведе с 5-2, но Уан успя да изравни за 5-5. Вики взе следващите два гейма и затвори сета със 7-5. В третата решителна част българката изостана с 2-5.

При 3-5 Томова успя да спаси четири (три последователни) мачбола в полза на китайката и си взе гейма за 4-5. Вики успя да направи още един рибрейк и да изравни на 5-5. За съжаление Уан отново проби за 6-5, а след това затвори мача на собствен сервис със 7-5.