Виктория Томова гази на турнир във Валенсия

1119 0

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, записа втора двусетова победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей във Валенсия. Надпреварата в Испания е с награден фонд 100 000 долара.

Софиянката победи Лейре Ромеро Гормас от Испания с 6:3, 6:2. Срещата продължи 82 минути. Това е трета победа от три мача за Вики срещу испанката. На старта на турнира нашето момиче елиминира хърватката Тена Лукас с 6:3, 6:3.

Българката, която е поставена под №2 в сехмата, поведе с 4:0 в началото на първия сет. Гормас успя да намали пасива си на 3:4, но Вики спечели следващите два гейма за 6:3. Във втората част Томова спечели три поредни гейма от 3:2 до 6:2.

За място на полуфиналите първата ни ракета ще се изправи срещу №175 в световната ранглиста Альона Болшова Задойнова, подвизаваща се за Испания..