Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнир в Австрия

Снимка: Instagram

1635 0

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнир по тенис на червени кортове в Пьорчах. Надпреварата в Австрия е  с награден фонд 25 000 долара.

Пловдивчанката победи румънката Джорджа Андрея Крачун в мача между двете квалификантки със 7:6(4), 6:3. Мачът продължи 110 минути.

29-годишната българката навакса пасив от 2:4 гейма в първия сет, който спечели след поредица от три точки в тайбрека. Във втората част Юлия поведе с 5:1, след което затвори мача.

Тенисистката ни си осигури 8 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне поставената под № 2 аржентинка Паула Ормаечея.

А ето за какво продължава да мечтае Григор Димитров.