Страхотно! Българки ще спорят за титлата на двойки на Европейското по тенис до 16 г.

Снимка: БФТенис

830 0

Страхотна новина долетя от Италия! Българските талантливи тенисистки Росица Денчева и Елизара Янева се класираха да финала на двойки при девойките на Европейското лично първенство по тенис до 16 г. в  Парма.

Нашите момичета, които са поставени под №1, победиха на полуфиналите с 6:3, 6:2 Надя Афелт и Мартина Шрутва от Полша. Това е четвърта поредна победа за българките при само един загубен сет.

По-рано днес Росица Денчева се класира за полуфиналите на сингъл при девойките.

Поставената под №3 Денчева разгроми на четвъртфиналите с 6:2, 6:0 Мелида Биро от Унгария Така Роси постигна четвърта поредна победа без да загуби сет. В първите си четири мача Денчева загуби само десет гейма!

За място на финала Росица ще играе срещу №12 в схемата Миа Поханкова от Словакия.