Швайни вдъхнови Иванович за разгром

Снимка: Gulliver/Getty Images

3614 0

Бившата шампионка Ана Иванович се класира за четвърти кръг на Ролан Гарос, записвайки изразителна победа над хърватката Дона Векич с 6-0, 6-3.

Поставената под №7 сръбкиня започна ударно мача, спечелвайки седем поредни гейма срещу 18-годишната си съперничка, която за първи път игра в трети кръг на турнир от Големия шлем.

Гаджето на Иванович - футболният национал на Германия Бастиан Швайнщайгер, подкрепяше половинката си от трибуните на корта "Сюзан Ланглан".

Иванович, която спечели мача само за 52 минути, в следващия кръг ще играе с Екатерина Макарова или Елена Веснина.

"Изиграх най-добрия си двубой на клей за сезона", каза Иванович след срещата. Тя спечели Откритото първенство на Франция през 2008 г.