Сесил спечели българското дерби в квалификациите на "Ролан Гарос"

Снимка: GettyImages/Guliver

1219 0

Сесил Каратанчева спечели двубоя си срещу Елица Костова и се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис "Ролан Гарос". Втората ракета на страната ни се наложи над своята съперничка в три сета, след като направи обрат в мача. Каратанчева загуби първия сет с 4:6, но спечели категорично следващите два с 6:2, 6:1.

Мачът започна по-добре за Елица Костова, която проби още първото подаване на намиращата се на номер 104 в световната ранглиста. Каратанчева изравни за 4:4, но след това Костова отново направи пробив и спечели първия сет.

Вторият сет започна по подобен начин, като отново Елица поведе с 2:0. До края обаче тя не успя да спечели нито един гейм и Сесил изравни резултата.

Каратанчева имаше превъзходство и в решителния трети сет, в който направи 3 пробива и се класира за втория кръг.

Следващата съперничка на Сесил Каратанчева ще бъде победителката от двубоя между Мария Санчес (САЩ) и Риза Одзаки (Япония).