Рафаел Надал с лекота стигна до 1/4-финалите на Уимбълдън

1211 0

Световният №2 Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на третия за годината турнир от Големия шлем Уимбълдън. Това стана след победа с 6:2, 6:2, 6:2 над португалеца Жоао Соуса на Централния корт в "Ол Инглънд Клъб".

Още от първия гейм двукратният шампион в Лондон взе аванс и поведе на бърза ръка с 4:0, а скоро след това спечели и сета. Общо взето това бе сценарият и на всеки един от следващите два сета, като Соуса така и не стигна до точка за пробив в срещата.

За статистиката испанецът остави 29 печеливши удара срещу 16 на съперника. Непредизвиканите грешки на Надал пък останаха едва 10 за час и 45 минути на корта.