Перфектен Федерер мина безпроблемно през Агут

3896 0

Швейцарският тенисист Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Шанхай.

В мач от трети кръг на надпреварата поставеният под номер 3 в основната схема Федерер победи испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 6:2 след 74 минути игра.

Швейцарецът направи 8 аса за победа и не допусна нито една двойна грешка.

Баутиста-Агут записа второ поражение от Федерер на ниво професионален тенис, след като в тазгодишното издание на US Open загуби с 4:6, 3:6, 2:6.

В спор за място на полуфинал Федерер ще се изправи срещу французина Жулиен Бенето, който отстрани най-добрия български тенисист Григор Димитров във втори кръг на надпреварата в Шанхай.