Новак Джокович записа 33-та поредна победа на Уимбълдън

2009 0

Новак Джокович продължава защитата на титлата си на Уимбълдън. Сръбският тенисист се класира за полуфиналите в Лондон за 12-и път в кариерата си след успех над руснака Андрей Рубльов с 4:6, 6:1, 6:4, 6:3 за два часа и 51 минути игра. Следващият му противник е италианецът Яник Синер.

Вторият поставен Джокович постигна 33-та поредна победа на Откритото първенство на Великобритания, 33-ти пореден успех на тревна настилка. Това е общо 46-и полуфинал в Големия шлем за звездата, който изравни рекорда на швейцареца Роджър Федерер по този показател. Освен това той става третият най-възрастен тенисист, достигал до топ 4 на Уимбълдън.

Седмият в схемата Рубльов спечели първия сет с решителен пробив за преднина от 5:4, впоследствие превърнала се в 6:4. Джокович реагира категорично, като спечели пет последователни гейма във втория сет и изравни след 6:1. Един пробив в третия сет и два в четвъртия донесоха на сърбина крайния успех. Още новини за тенис четете в Sportlive.bg.