Новак Джокович с мощна победа в Тел Авив

1122 0

Сръбската тенис легенда Новак Джокович стартира с убедителна победа похода си в Тел Авив. Суперзвездата отнесе с 6:0, 6:3 испанеца Пабло Андухар на старта на тенис турнира от сериите АТП 250.

Сърбинът се наложи за час и 27 минути, като почти една трета от двубоя се игра само във втория гем на втория сет. Това се превърна и в първата спечелена от испанеца част в мача.

Джокович поведе с 5:0 гейма, след като спечели 20 от първите 25 точки. 29 минути след началото на мача водачът в турнирната схема поведе със сет след 6:0.

Андухар показа, че е готов да се бори в продължилия цели 25 минути втори гейм на втория сет. В него испанецът отрази пет възможности за пробив, преди да успее да изравни геймовете за 1:1.

Той успя да поддържа темпото на Джокович до 3:3 гейма, но в края на мача сърбинът спечели още три поредни гейма и така си осигури място на четвъртфиналите.

В тях Джокович ще играе с канадеца Вашек Поспишил, който спечели с 6:3, 6:2 срещу представителя на домакините от Израел Едан Лешем.

Вижте какво се случва междувременно на турнира в София!