Новак Джокович премина през 1/8-финалите на Уимбълдън за 2 часа и 39 минути

1120 0

Носителят на 6 титли от Уимбълдън - Новак Джокович, победи с леки затруднения нидерландската изненада Тим ван Райтховен и достигна до 13-ия си четвъртфинал на "свещената трева".

Световният №3 се справи с №104 с 3:1 сета - в отделните части 6:2, 4:6, 6:1, 6:2, за 2 часа и 39 минути на корта. Сърбинът не бе убедителен само във втория сет, когато един пробив в седмия гейм му костваше частта.

Първият му сервис в хода на мача бе с успеваемост от 63%, печелейки 75% от разиграванията на него. Райтховен пък регистрира почти три пъти повече асове - 20:7, но успя да спечели само 34% от точките на второто си подаване.

*На 1/4-финал Ноле ще играе срещу Яник Синер от Италия (№13), който отстрани испанеца Карлос Алкарас.

Още новини за тенис четете в SPORTLIVE.BG!