Надал продължава похода си към десета титла на Ролан Гарос

Снимка: Gulliver/GettyImages

1086 0

Рафаел Надал записа нова категорична победа на Ролан Гарос. В мач от осминафиналите деветкратният шампион от надпреварата разби с 6-1, 6-2, 6-2 сънародника си Роберто Баутиста Агут за час и 51 минути игра.

В пореден мач Рафа демонстрира страхотната си форма, като не остави никакви шансове на своя съперник. Четвъртият поставен в схемата стартира много силно и безпроблемно спечели първия сет, давайки само гейм на Агут.

Ситуацията на корта не се промени особено и във втората част. Надал отново доминираше и след два пробива затвори и втората част, този път с 6-2. В оказалия се последен трети сет Матадора, който вчера навърши 31 години, проби за 3-2, а след това с нов пробив при 5-2 окончателно реши всичко в своя полза.

На четвъртфиналите Надал ще срещне победителя от двубоя между канадеца Милош Раонич и испанеца Пабло Кареньо Буста, който в миналия кръг елиминира първата ни ракета Григор Димитров.